Ozonowanie – Poznań

Firma FLAME  realizuje zlecenia ozonowania firm, biur, lokali handlowych, usługowych, żłobków, przedszkoli, szkół, samochodów, mieszkań, domów itp. Naszymi urządzeniami jesteśmy w stanie ozonować na raz powierzchnie do ok. 240m2 (600m3). Do ozonowania używamy tylko profesjonalnych generatorów ozonu polskiej produkcji (nie stosujemy tanich ozonatorów sprowadzanych z Chin). Tylko te ozonatory dają nam pewność uzyskania odpowiedniego stężenia ozonu i są bezpieczne w swoim działaniu. Szczegółowe ceny ozonowania w Poznaniu i okolicach w zakładce CENNIK

Jak działa ozon i czym jest?

Ozon jest bakteriobójczy. Jego skuteczność usuwania bakterii jest około 50 razy skuteczniejsza i 300 razy szybsza niż chloru.

Ozon jest silnym utleniaczem i jest powszechnie stosowany do usuwania zanieczyszczeń chemicznych, dezynfekcji pomieszczeń, uzdatniania wody lub jako czynnik odkażający w przemyśle spożywczym.

Ozon napotykając różne zanieczyszczenia w powietrzu wchodzi z nimi w reakcję powodując ich rozpad. Bardzo łatwo wchodzi w reakcję z takimi zanieczyszczeniami jak zapachy, bakterie, wirusy, pleśń. Pozostały ozon rozpada się samoczynnie do tlenu, co sprawia że jest przyjazny środowisku. Czas rozpadu ozonu do postaci tlenu to w zależności od warunków pomieszczenia 20 – 30 minut.

Czyszczenie pomieszczeń z zastosowaniem ozonu jest dużo bardziej efektywne, niż tradycyjne z zastosowaniem środków chemicznych.

ozonowanie Poznań

Co daje ozonowanie?

Oferowane przez nas w Poznaniu i okolicach ozonowanie mieszkań i różnych pomieszczeń oczyszcza przestrzeń. Jego zalety to:

 • usuwanie zapachów, takich jak dym papierosowy, spalenizna, pleśń, zapach zwierząt, zapach potu, stęchlizny, zapachy ropopochodne;
 • pozbycie się alergenów – ozon zabija roztocza i inne alergeny. Jest bardzo skuteczny w walce z alergią. Jeżeli mają Państwo możliwość skorzystania z zabiegu ozonowania pomieszczeń w mieszkaniach przynajmniej raz na kwartał -zniknie 90% alergenów domowych;
 • dezynsekcja – ozon chroni przed szkodnikami takimi jak karaluchy, mrówki, mole, komary; zabija ścieżki zapachowe wytwarzane przez owady;
 • odgrzybianie klimatyzacji – cząsteczki ozonu w postaci gazowej docierają do najmniejszych zakamarków parownika klimatyzacji, zabijając grzyby i drobnoustroje, które są powodem brzydkich zapachów.

Czy stosowanie zabiegu ozonowania jest bezpieczne?

Ozon dla człowieka jest szkodliwy ale tylko w wysokich stężeniach i wtedy gdy jest wdychany przez bardzo długi czas. W przypadku zatrucia ozonem trzeba wyjść na świeże powietrze.

Podczas ozonowania nikt nie powinien przebywać w pomieszczeniu. Po ozonowaniu pomieszczenie należy przewietrzyć. Zapach ozonu (przypomina zapach powietrza po burzy) po zabiegu ozonowania jest wyczuwalny w jeszcze przez 2-3 dni. Jest to tylko pozostały zapach po ozonowaniu a nie zapach ozonu i jest to normalne po takim zabiegu. Jest to przyjemny zapach świeżości. Z pomieszczenia po jego przewietrzeniu ozon całkowicie zostaje usunięty. Należy też wiedzieć, że ozon po 20 – 30 minutach sam się rozpada do postaci czystego tlenu, którym oddychamy.

Co warto jeszcze wiedzieć?

Ozon jest gazem i dociera do każdego zakamarka pomieszczenia, wnika w tapicerki mebli, ściany, pościel… i wszędzie tam wchodzi w reakcję z zanieczyszczeniami, bakteriami, wirusami, zapachami… Dlatego jego działanie jest tak skuteczne.

Najłatwiej usunąć nieprzyjemne zapachy które dostały się do naszego pomieszczenia drogą powietrzną np. zapach dymu papierosowego, zapach farb, klejów, stęchlizny, spalenizny…

Dużo trudniej i dłużej usuwa się zapachy, które wyczuwamy w powietrzu a ich źródłem jest gdzieś wylany „płyn”. Zapach wydzielany np. przez wylane stęchłe mleko da się usunąć, natomiast zapach szybko wróci ponieważ nie usunęliśmy źródła zapachu. Dlatego ważne w takim przypadku jest najpierw znalezienie i usunięcie źródła zapachu a potem dopiero ozonowanie. Podobnie jeżeli jakieś zwierzę domowe zanieczyści podłogę czy kanapę.

Ozon działa powierzchniowo i nie usunie np. pleśni ze ścian. Zniszczy jej zarodniki czy zapach, ale aby ozonowanie ścian przyniosło pożądany efekt, należy wcześniej umyć je środkiem grzybobójczym.

Ze względu na różne powody nieprzyjemnego zapachu, może zajść potrzeba powtórnego ozonowania. Dlatego też nie można dokładnie przewidzieć ile czasu pomieszczenie będzie wymagało ozonowania aby skutecznie usunąć zapach.

Ozonatory tej firmy, generatory ozonu typu A, mają specjalne opatentowane zabezpieczenia, które nie pozwalają na osiągnięcie niebezpiecznych stężeń powyżej 6 ppm; Dlatego mają też Państwo pewność, że przy korzystaniu z usługi ozonowania takim generatorem, ozonowane miejsca pozostaną bezpieczne. Ta informacja jest o tyle ważna, że wiele firm posiada często generatory, które nie mają takich zabezpieczeń.

Kiedy korzystać z zabiegu ozonowania?

Na usuwanie nieprzyjemnych zapachów, bakterii, wirusów za pomocą ozonowania warto umówić się wtedy, kiedy:

 • sprzedajesz lub wynajmujesz mieszkanie;
 • nieprzyjemny zapach w mieszkaniu może zniechęcić do podjęcia decyzji zakupu lub sprzedaży;
 • kupiłeś lub wynająłeś mieszkanie;
 • trzeba odświeżyć mieszkanie po poprzednim lokatorze – wskazana jest dezynfekcja, ponieważ nie wiesz, kto wcześniej mieszkał i z jakimi chorobami się zmagał;
 • jesteś alergikiem;
 • potrzebujesz ozonowania mieszkania, które skutecznie likwiduje rodniki grzybów, roztocza i alergeny;
 • przydarzy się awaria domowa;
 • doszło do zalania, pożaru – ozonowanie usunie zapach stęchlizny, spalenizny;
 • przy zwierzaku domowym;
 • w mieszkaniu może utrzymywać się nieprzyjemny zapach zwierząt np: psa, kota, królika, chomika – ozonowanie skuteczne usunie nieprzyjemny zapach oraz wszelkie zarazki, które roznoszą zwierzęta;
 • palisz papierosy w mieszkaniu – ozonowanie skutecznie usunie zapach dymu z papierosów;
 • potrzebujesz dezynfekcji pomieszczeń po zmarłym;
 • śmierdzi z klimatyzacji;
 • po włączeniu klimatyzacji wyczuwalny jest nieprzyjemny zapach, stęchlizny, wilgoci;
 • palisz w samochodzie i substancje z dymu papierosowego wnikają głęboko w tapicerkę, w fotele, podsufitkę, wykładziny; nawet pranie tapicerki nie usunie całkowicie zapachu papierosów;
 • sprzedajesz auto; warto przeprowadzić ozonowanie, bo nieprzyjemny zapach może zniechęcić do zakupu;
 • zakupiłeś używany samochód, wskazane jest, aby przeprowadzić dezynfekcję, gdyż do końca nie wiesz, kto nim wcześniej jeździł, co robił itd. Dezynfekcja samochodu ozonem usunie z wnętrza wszystkie wirusy, bakterie, zarazki, sterylizując każdą powierzchnię, od koła kierownicy, drążek zmiany biegów, fotele itd.

Ta metoda dezynfekcji pozwala na skuteczne usunięcie powyższych nieprzyjemnych zapachów oraz wirusów i bakterii. Zachęcamy do umówienia się na ozonowanie wnętrz mieszkań, domów czy innych pomieszczeń w Poznaniu. Gwarantujemy usługę wysokiej jakości i indywidualne podejście do każdego zlecenia.

Przed ozonowaniem należy sprzątnąć pomieszczenie – usunąć rozlane płyny, śmieci, resztki gnijącego jedzenia, itp.

Ozon, jego stężenie wytworzone przez ozonator nie niszczy elektroniki, skór, obrazów, książek, wyposażenia mieszkań. Jest bezpieczny dla kwiatów i rybek akwariowych. Ozon konserwuje żywność i nie ma potrzeby jej chowania. (źródło informacji: Laboratorium naukowo-wdrożeniowe Korona, Piotrków Trybunalski)